FAQ

Podle čeho si mám vybrat správný model skleníku?

Kromě rozměrů si všímejte celkovou odolnost podle sněhového zatížení. Pokud bydlíte v horské oblasti, kde ví napadnout hodně sněhu, pak si určitě vybírejte z těch nejodolnějších. Investovat něco navíc se ve vašem případě určitě vyplatí. Naopak, pokud žijete v jižních oblastech, je pro Vás vhodný kterýkoli z modelů v naší nabídce. Kdykoliv nás můžete kontaktovat - rádi Vám poradíme!

Je skleník dostatečně odolný proti korozi?

Konstrukce skleníků je z mohutného jeklové profilu, který je pozinkovaný nejen z vnější i vnitřní strany. Skleník Vám vydrží dlouhá léta bez nutnosti větších povrchových úprav.

Potřebuji pod skleník budovat základy?

Není to nutné. Konstrukce skleníků je zakončena cca 30 cm nožičkami, které se zakopat podle návodu do země. Skleník bude dostatečně pevný a odolný a navíc - tento způsob ukotvení Vám umožní skleník po čase přesunout na jiné místo v zahradě. Samozřejmě, pokud chcete skleník přesto jistit základem, není v tom žádný problém.

Základy už mám, mohu i v takovém případě ukotvit skleník?

Ano, pokud již vybudované základy odpovídají rozměrům skleníku, je ho možné svépomocí pomocí profilů uchytit do existujícího základu. Dodržujte však všechny ostatní montážní postupy v návodu.

Nepoškodí ho vítr?

Skleníky GALERICA jsou kompletně pokryté polykarbonátem od střechy až po zem. Vítr se tak na rozdíl od skleníků s řezaným polykarbonátem na malé části nemá jak dostat dovnitř a poškodit ho. Tento fakt, jakož i Jejich oblá konstrukce zajišťují, že se vítr sklouzne po povrchu, skleníku neuškodí a zvládne i silnější vichřici. Věnujte však pozornost vhodnému umístění skleníku a dodržujte montážní návod.

Ochrání polykarbonátový skleník rostliny před přízemními mrazy nebo před sluncem?

Ano, rostlinky jsou ve sklenících GALERICA před přízemními mrazy v bezpečí. K našim skleníkem dodáváme výhradně velmi kvalitní polykarbonát s UV filtrem, který rostliny chrání před spálením během veder. Je zdravotně nezávadný a certifikovaný s 10 letou zárukou proti krupobití. Pro optimální větrání doporučujeme dokoupit střešní okna a automatické otvírače, které oceníte zejména v době nepřítomnosti.

Skleník už od vás mám, potřeboval bych ho však prodloužit, je to možné?

Samozřejmě! Stačí si dokoupit prodlužovací díl a každý z našich modelů můžete libovolně prodlužovat (nebo zkracovat) vždy o 2m.

Je montáž náročná a zvládnu ji i sám?

Skleníky GALERICA mají výhodu v relativně velmi jednoduché montáži konstrukce. Díky svařovaným obloukem jsme Vám ušetřili několik hodin pracné montáže a nervů. Doporučujeme však v každém případě přítomnost alespoň jednoho manuálně zručného člověka a jednoho pomocníka.

Používáním stránek provozovaných HAPPY DISTRIBUTION LTD souhlasíte s používáním cookies, které nám pomáhají zabezpečit lepší služby

Více informací